S.S.S.

Network Sistemleri Nelerdir?

Network sistemleri bulundukları uzaklıklara göre 4’e ayrılır. Bunlar Yerel Alan Ağları, Geniş Alan Ağları, Kişisel Alan Ağları, Büyük Kent Alan Ağlarıdır. Daha detaylı bilgiye sitemizde yer alan Network nayfasından ulaşabilirsiniz.

Server Sistemleri Neleri Kapsar ?

Server sistemleri bilgisayarları kontrol eden sistemleri yazılımları hayatın her yanını kaplar.

Firewall Ne Demektir ?

Firewall terimi dilimizde “güvenlik duvarı” anlamına gelmektedir. Temel amacı ağınızdaki gelen trafik ile giden trafiği kontrol etmek ve önceden belirlenmiş iletim kuralları çerçevesinde trafiği ilgili yere yönlendirmektir.

HotSpot Sistemi Nedir ?

Tüm kamuya açık alanlarda hiçbir bedel ödemeden ücretsiz olarak erişimi sağlayan WiFi Hotspot Sistemi her yerde sunulmasıdır.

IP Santral Nedir?

IP santral ​​​​​​, yüksek teknolojinin somut halini yansıtmaktadır. İnsan hayatını fazlasıyla kolaylaştıran bu sistemler daha çok ofislerde tercih edilmektedir.

Penetrasyon Testi Nedir?

Firmaların bilişim sistemlerini oluşturan ağ altyapılarını, donanım, yazılım ve uygulamalara kötü niyetli birinin (hacker) saldırmasını öngören yöntemler kullanılarak yapılan siber saldırı ve müdahaleler ile güvenlik açıklarının tespit edilip bu açıklarla sisteme sızılmaya çalışılmasının simüle edilmesi ve tüm bu işlemlerin raporlanması işlemidir.

Loglama Sistemi Nedir?

İş yerlerinde kurulan ağ sisteminde hareketleri kontrol eden yapının adına loglama denilmektedir.

WhatsApp WhatsApp